Skip to main content

Stuudium - kui laps on unustanud või ei tea parooli

  • Kui laps ei tea oma Stuudiumi parooli (on unustanud või pole kunagi Stuudiumi sisse loginud), siis peab ta tegema parooli taastamise.
  • Parooli taastamiseks peab lapsel olema tema profiilis märgitud isiklik e-posti aadress.

Снимок экрана 2023-02-17 в 09.31.18.png

Noolega on näidatud koht, kus see e-posti aadress asub.

Hoiatus - kooli e-posti aadress nimi@opilased.apkool.tartu.ee ei loeta isiklikuks, kuna sellele saab ligi vaid Stuudiumi kaudu, mille parooli lapsel just ei ole.

  • Kui lapsel pole isiklikku e-posti aadressi, siis tuleb tal see luua. E-posti kasutamine on digitaalsete oskuste loendis, mida õpilane peaks omandama.

  • Õpilase profiili saab uuendada lapsevanem või klassijuhataja. Selleks peab profiilis klõpsama nupul "Muuda profiili" ja avanenud aknas sisestama õpilase uue e-posti aadressi väljale E-mail ning vajutama nuppu "Salvesta".uudaproofil.jpg

Kui e-post on sisestatud, siis õpilane teeb järgmised toimingud:


  • Stuudiumi sisselogimislehel sisestab õpilane oma ees- ja perekonnanime ning seejärel vajutab avanevas aknas nupule "Tellida uus salasõna".


    stuudium_salasyna.jpg

  • Avanenud aknas sisestab oma nime ja perekonnanime (nii, nagu passis kirjas), ning õpilase profiilis märgitud e-posti aadressi. Nime ja perekonnanime asemel võib sisestada isikukoodi (isikukood).

Снимок экрана 2023-02-17 в 09.50.00.png

  • Pärast e-kirja saatmist saadetakse lingil sisenemiseks õpilase e-posti aadressile. Tuleb klikkida sellel lingil ja seejärel stuudiumis juba profiilis parooli muuta.

 Alternatiiv: Kui laps oskab kasutada SmartID-d, siis pole parooli üldse vaja - saab sisse logida SmartID nupu kaudu.

Variant 2.

Kui õpilane on alles kooli saabunud või pole kunagi ise Stuudiumisse sisse loginud, siis on võimalik määrata talle ajutine parool. Selleks klõpsake õpilase profiilis nuppu "Muuda salasõna ja turvaseadeid".
Screenshot_2.jpg

Leiame välja ajutise parooli välja ja KINDLASTI klõpsame nuppu "Salvesta". Kuni nuppu pole vajutatud, ei hakka parool kehtima. Nupp "Genereeri uuesti" pakub välja uue ajutise parooli, kuid ei salvesta seda.

Screenshot_4.jpg